Чи відродять ічнянські меценати заповідну «Качанівку»? – СЕМЕНІВКА СЬОГОДНІ

Чи відродять ічнянські меценати заповідну «Качанівку»?

З травня розпочався туристичний сезон у Національному історико-культурному заповіднику «Качанівка». Триватиме він до 1 листопада. Та відвідувачів тут вистачає й у міжсезоння. За п’ять місяців поточного року до заповідника вже завітали близько п’яти тисяч гостей.

– У минулому році «Качанівку» відвідали понад 30 тисяч туристів з усіх регіонів України, а також Білорусі, Прибалтики, Польщі, Німеччини, Франції. Навіть китайці приїздили. У цьому році очікуємо стільки ж, – розповіла вчений секретар заповідника Інна Шевченко. – Поступово оновлюємо фонд заповідника. У минулому та поточному роках надійшли 150 одиниць фондової збірки: ікони, картини, люстри, свічники, меблі, книги. Ще близько 50 копій робіт відомих художників, які в різний час перебували в маєтку, – зокрема, Маковського, Рєпіна, Штернберга, Гороновича – поповнять музейну колекцію у червні. Водночас двадцять три пам’ятки архітектури й садово-паркового мистецтва потребують реставрації.

Щоб зберегти культурне надбання, на початку лютого був створений «Фонд відродження Качанівки». За цей час завдяки благодійній організації вдалося зібрати понад шістсот тисяч гривень. Як розповіла Інна Шевченко, нині фахівці зі столичного науково-дослідного інституту «Укрпроект» обстежують технічний стан архітектурних споруд. Затим розроблятиметься проектно-кошторисна документація для їх реконструкції.

Світлана Цюпка, сайт газети “Трудова слава”

НОВИНИ РАЙОНІВ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бахмацького району

новини Бобровицького району

новини Борзнянського району

новини Варвинського району

новини Городнянського району

новини Ічнянського району

новини Козелецького району

новини Коропського району

новини Корюківського району

новини Куликівського району

новини Менського району

новини Ніжинського району

новини Новгород-Сіверського району

новини Носівського району

новини Прилуцького району

новини Ріпкинського району

новини Семенівського району

новини Сновського району

новини Сосницького району

новини Срібнянського району

новини Талалаївського району

новини Чернігова

КОМЕНТУВАТИ

Your email address will not be published.


*